Vietnam-Kambodža 2018

Hanoi

Hanoi on Vietnami pealinn ja suuruselt teine linn. Asutatud aastal 1010, on ta aastasadu olnud Vietnami tähtsamaid linnu. Linn asub Punase jõe deltas, umbes 100 km rannikust, ning seal elab 7,5 miljonit elanikku. Pika ajalooga linnas on terve hulk vaatamisväärsusi näiteks Old Quarter, kus võib näha vana Hanoi arhitektuuri. Prantsuse koloniaalperioodi arhitektuuri on samuti palju säilinud, ühtlasi on linnas mitmeid järvi ja huvitavaid templeid.
Plaanime linnas veeta poolteist päeva ja tutvuda erinevate vaatamisväärsustega (Old Quarter, Hanoi Citadel, Hoan Kiem Lake, Train street, One-Pillar pagoda), proovida head toitu ja kohaneda soojaga.

Vietnam-Kambodža 2018

Ha Long Bay

Ha Long Bay on UNESCO maailmapärandi nimekirja (aastast 1994) kantud kohaga. Lahe pindalaks on 1500 km2. Lahes on 1600 paekivist saart, mis on pealt kaetud džungliga, ning mitmete saarte all on ulatuslikud koopad. Lahes on neli ujuvat kaluriküla, mille elanikud tegelevad kalastamisega. Inimesed elasid siin juba 20000 aastat tagasi.
Tänasel päeval on tegemist ühe tuntuima Vietnami vaatamisväärsusega.
Samuti on siin filmitud stseene erinevatest filmidest nagu Bondi Tomorrow Never Dies ja Kong: Skull Island.
Meil on plaanis kahepäevane kruiis Indochina laeval, mille käigus siis seilame lahel, külastame koobast, tutvume kalurite elu-oluga ja ka väike kayakisõit.

Vietnam-Kambodža 2018

Hue

Huế on linn kesk-Vietnamis, mis oli Nguyễni dünastia ajal (1802-1945) Vietnami pealinnaks. Linna põhiliseks vaatamisväärsuseks on 19. sajandil ehitatud tsitadell, mis on ümbritsetud paksude müüride ja vallikraavidega. Linn on samuti kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linna ümbruses on mitmeid imperaatorite haudasid.
Samuti toimus linnas üks Vietnami sõja pikemaid ja verisemaid lahinguid.
Sõidame siia Hanoist rongiga, peatume pool päeva, et tutvuda tsitadelliga ja siis liigume autoga edasi Hoi Ani.

Vietnam-Kambodža 2018

Hoi An

Järjekordne UNESCO nimekirja kuuluv linnake. Tänasel päeval kuulus oma arhitektuuri ja rõivatööstuse poolest. On hästisäilinud näide Kagu-Aasia arhitektuurist, kus on sulandunud kohalik arhitektuur ja võõrmõjutused.
Meie veedame siin poolteist päeva, ja ehk laseme ka mõne hilbu omale õmmelda (suurim mõjutaja Clarksoni lilla ülikond).

Vietnam-Kambodža 2018

Saigon

Tänapäevase nimetusega Ho Chi Minh City. Vietnami suurim linn 13 miljoni elanikuga.
Erinevate kärpimistega seoses veedamegi siin ühe õhtu ja öö, nii et väga palju just näha ei saa, aga loodame kompenseerida mujal.

Vietnam-Kambodža 2018

Mekong Delta

Mekong on maailma pikkuselt 12. jõgi (4350km). Vietnamis on jõe delta, mille ala on ca 40000km2. Ala nimetatakse ka bioloogiliseks aardekirstuks, üle 1000 loomaliigi on siit leitud. Meil on plaanis kahepäevane homestay tuur, sõidame mööda kanaleid, käime turul ja teeme ise süüa, ning teisel hommikul vara külastame ujuvturgu.

Vietnam-Kambodža 2018

Phu Quoc

Phu Quoc on Vietnami suurim saar. Asub see Vietnami idarannikult umbes 40km kaugusel Tai lahes. Saar on kogumas kuulsust turismikuurortina, traditsioonilised tööstusharud on ikkagi kalastamine ja põllumajandus.
Meie jaoks on tegemist väikse puhkepausiga, enne kui tuleb selle reisi main event, hängime ja tšillime natukene, ja plaanis on ka proovida esimest korda sukeldumist.

Vietnam-Kambodža 2018

Siem Reap

Selle reisi peamine sihtkoht. Siem Reapi linna juures asub maailma suurim religioosne kompleks Angor Wat. Ehitatud 162-le hektarile 12. sajandil, Hindu jumalale Vishnule. Seda ümbritseb viie kilomeetrine vallikraav.
Veedame siin kolm päeva, et kohaga korralikult tutvuda.

Vietnam-Kambodža 2018

Phnom Penh

Phnom Penh on Kambodža suurim linn ja pealinn. Ligi 10% rahvastikust elab siin. Tuntud kunagi Aasia Pärlina on linn üks kenamaid prantslaste poolt ehtitatud linnu Indohiinas.
Veedame siin viimase päeva enne kojulendu, ja karta on, et läheb nagu Cuscogagi, et enam ei oska nautidagi väga, aga loodame parimat.

Leave a reply

Go top